Przycisk Kup bilet online

Podniebna Eko-Wioska

Atrakcje

Podniebna Eko-Wioska

29 MAJA 2015 roku w DELI Park została otwarta, jedyna w Polsce Podniebna Eko Wioska. To 250 m tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty i tajemnicze przejścia. Ahoj przygodo!

Marzeniem wielu młodych dzieci było posiadanie samotni, gdzie można było skrywać swoje własne skarby. Oglądając amerykańskie kino familijne z zazdrością patrzyliśmy na domki zawieszone na drzewach. Z tej tęsknoty narodził się pomysł powieszenia na drzewach domków i tarasów, które będą połączone mostkami. I tak od idei do realizacji.

– Koncepcja Podniebnej Wioski to nowatorski projekt. Łączy w sobie wspaniałą rodzinną zabawę oraz edukację ekologiczną w zupełnie innowacyjnej formie. Atrakcja ta składa się z systemu domków oraz tarasów zainstalowanych na naturalnym drzewostanie połączonych wiszącymi mostami ograniczonymi z dwóch stron siatkami bezpieczeństwa – mówi Józef Sadłocha, właściciel DELI Parku, w którym usytuowana jest Podniebna Wioska.

Projekt nie ma nic wspólnego z istniejącymi już parkami linowymi w Polsce. Ich przeznaczenie to przeżycie przede wszystkim ekstremalnej przygody. Nie mogą z niej korzystać więc małe dzieci lub ci dla, których spędzanie w ten sposób czasu nie jest atrakcyjne.

– Nasza wioska ma zupełnie inny charakter. Jest tak pomyślana, że będzie można przeżyć przygodę w gronie rodzinnym, ponieważ przeznaczona jest dla każdego od 4 do 104 lat. Nie mam tu wspinaczki, nie ma wysiłku fizycznego, nie ma konieczności wykazywania się swoją sprawnością. Głównym naszym celem jest edukacyjny spacer po Wielkopolskim Parku Narodowym trasą podniebną, tu nikt się nie śpieszy, można ją zwiedzać własnym tempem zatrzymując się na tarasach – mówi Józef Sadłocha.

Osoby korzystające z wioski poruszają się w jednym, określonym kierunku po głównej trasie. Tarasy widokowe zawierają elementy uzupełniające takie jak tablice edukacyjne, zagadki, łamigłówki. Całość wyposażenia utrzymana jest w tematyce edukacji ekologicznej.